Eğitim İş İstanbul 3 Nolu Şube

EĞİTİM EMEKÇİLERİNE YAPILAN SALDIRILAR İÇİN ALANLARDAYDIK

Sendika Haberleri

EĞİTİM EMEKÇİLERİNE YAPILAN SALDIRILAR İÇİN ALANLARDAYDIK

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde eğitim emekçilerine yapılan saldırıları protesto etmek için basın açıklaması yaptık.

Eğitim-İş olarak, uzmanlıklarımızı yok sayan ve tekrar tartmaya kalkan, öğretmenler odasını bir kez daha suni kategorilere ayırarak bölen, bizlere sormaya bile lütfedilmeden hazırlanan ucube meslek kanununa karşı yakın zamanda giriştiğimiz eylemlilik sürecinde ana başlığımız “Öğretmene Saygı” olmuştu. Bir kez daha görüyoruz ki, bu başlık hâlâ ülkenin en önemli sorunlarından biridir. Fakir Baykurt’un dediği gibi “Öğretmen horlanmaz, öğretmene saygı duyulur”. Bu erdemden uzak olan yöneticilere sesleniyoruz: Öğretmenin emeğine, canına, fikrine, haklarına saygı duyacaksınız; bunu öğreteceğiz.

Bir aradalığımızla, örgütlülüğümüzle, dayanışmamızla, bilincimizle, gür sesimizle alanlarda, en iyi yaptığımız şeyi yaparak size ‘ders’ vereceğiz.

Eğitim-İş olarak altını çiziyoruz: Okulda şiddet olaylarındaki korkutucu tırmanışı engellemek için atılması gereken acil adımlar vardır:

• Eğitimde şiddet yasası acilen çıkarılmalıdır. Failler toplumun vicdanını rahatlatacak ve yeni olaylar açısından caydırıcı olacak şekilde cezalandırılmalıdır.

• Özel ya da devlet okulu ayırmaksızın, tüm okulların güvenliği derhal sağlanmalıdır. Devleti yönetenler hem devlet okullarını güvenli hale getirmeli, kadrolu güvenlik personeli atamalı ve giriş kapılarına dedektörler koymalıdır. Özel okullarda da aynı güvenlik önlemlerinin alınması şart koşulmalı ve bu konuda sıkça denetim yapılmalıdır.

• Ahlak bekçiliğine soyunan RTÜK’ün toplumsal şiddeti başlıca gündemi haline getirip, mafya ve suç temalı TV yapımlarını denetlemesi sağlanmalıdır.

• İçine bin bir tane gereksiz ve hatta zararlı içerik doldurulan müfredat yerine şiddetin çağdışı ve yanlış olduğunu öğreten toplumsal yaşam dersleri içeren programlar hazırlanmalıdır.

Kendimizin ve öğrencilerimizin canından endişe ederek okula gitmek istemiyoruz. Can güvenliğimizin olmadığı bir eğitim sistemini kabul etmiyoruz! Artık yeter! Yaşamak istiyoruz, eğitimde adalet istiyoruz!

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

YETKİ EHLİNDE !

Büyükçekmece ilçesinin yetkili sendikası Eğitim İş!

Bugün yapılan mutabakat sonucuna göre Büyükçekmece'de 738 üye ile yetkili sendikayız.
Yıllardır bölgemizde vermiş olduğumuz mücadele sonucunda Büyükçekmece ilçemizde Eğitim İş olarak yetkiyi aldık.
Şube yönetimine geldiğimiz günden bugüne bölgemizde başta Büyükçekmece olmak üzere her kuruma defalarca gittik. Eğitim emekçilerinin iyi gününde de kötü gününde de yanlarında olduk. Gittiğimiz kurumlarda güler yüzle karşılandık, saygıyla dinlendik, büyük bir nezaketle uğurlandık.
Sendikamıza olan güven ve inanç her gün artmaktadır. Eğitim emekçileri  "Yaparsa Eğitim İş yapar" diyerek mücadelemize her gün ortak olmak için sendikamıza üye oluyorlar. Bu güveni yaratmak için çok mücadele ettik.
Çünkü sahadayız, alandayız!
Mücadele sahada verilir anlayışındayız.

Bu başarıda emeği olan başta temsilcilik başkanımız Yankı Yargı'ya, temsilcilik yöneticilerimize, iş yeri temsilcilerimize, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.
Birlikte başardık!
Yaşasın Eğitim İş!

DEVAMI

ESENYURT TEMSİLCİLİĞİMİZİN DÜZENLEDİĞİ KAHVALTI ETKİNLİKLERİNDE ÜYELERİMİZLE BİRLİKTEYDİK

Esenyurt İlçe Temsilciliğimizin düzenlediği kahvaltı etkinliğinde üyelerimizle birlikte olduk.

 

 

 

DEVAMI

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • SİLİVRİ TEMSİLCİLİĞİMİZİN DÜZENLEDİĞİ ÜYE KAHVALTISI (19 Eylül 2021)
  • TEMSİLCİLİK YÖNETİCİLERİMİZLE KAHVALTI (11 Eylül 2021)
  • Avcılar’da Toplandık

Videolar

  • ÖĞRETMENE SAYGI !
  • Şube Başkanımız Özer YAPAL Halk TV Haber Kuşağının Konuğu Oldu
  • Unutmadık!Unutturmayacağız!
  • 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü