Eğitim İş İstanbul 3 Nolu Şube

YİNE BİRİNCİYİZ!

Sendika Haberleri

YİNE BİRİNCİYİZ!

Eğitim İş İstanbul 3 Nolu Şube olarak her ay olduğu gibi bu ayda farkımızı ortaya koyarak yapmış olduğumuz 73 üye ile Türkiye 1.si olduk. 
Bu başarıda emeği olan tüm yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
Yola çıktığımız günden bugüne "Gitmediğin okul senin değildir" anlayışı ile bölgemizde gidilmedik okul  bırakmamaya da söz verdik. Her yıl bölgemizdeki 857 kurumun hemen hemen tamamına ulaştık. Ulaşmaya da devam edeceğiz.Eylem, etkinlik ve örgütlenme çalışmalarında siz değerli üyelerimizin desteğini hissetmek,birlikte başarmak bizlere büyük bir mutluluk vermektedir.Sevgili dostlar, sizler bize güç verdiğiniz, yanımızda olduğunuz sürece bütün zorlukların üstesinden birlikte geleceğiz.Bu düzen böyle gitmeyecek.Mutlaka haktan, hukuktan,eşitlikten yana bir düzen kurulacaktır.

Biz Eğitim İş olarak,haklarımızı saraylarda fısıldayarak değil, meydanlarda haykırarak alacağız. Birlikte, örgütlü davranarak alacağız. Omuz omuza vererek, örgütlü bir halkın en büyük güç olduğunu, emeğin en yüce değer olduğunu göstererek alacağız.
Mutlaka başaracağız!
Yaşasın Eğitim İş!

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

6. DÖNEM OLAĞANÜSTÜ BAŞKANLAR KURULUNA KATILIM SAĞLADIK

DEVAMI

ATATÜRK VE CUMHURİYET DEVRİMLERİNE HAKARET EDENLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

Atatürk'e ve Cumhuriyet Devrimlerine hakaret eden eski milletvekili Şevki Yılmaz, İmam Halil Konakçı ve diğer failler hakkında İstanbul Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduk.

Biliyoruz ki ülkenin kurucularına ve Modern Türkiye'yi yaratan Devrimlere söven bu yobazlar, sırtlarını adliyelerde tarikatlarının listeleriyle kritik konumlara getirilenlere dayayarak bu cüreti gösterebiliyorlar.

Biliyoruz ki adliyelerde Cumhuriyet'i korumakla görevli olan kimi savcıların öncelikle kendilerini göreve getirenlere duydukları aidiyeti biliyor ve gerici zehirlerini bundan cesaret alarak kusabiliyorlar.

Biliyoruz ki savcılar artık şeriat çığlığı atanlara değil, laiklik savunucularına adalet kılıcı sallıyorlar.

Fakat tüm bu gerçeklere rağmen gerici karanlığın savunucuları bilsinler ki; bu topraklarda Laik Cumhuriyet'i savunacak ilericiler, çağdaşlıktan ödün vermeyecek aydınlanmacılar, Devrimleri savunacak Atatürkçüler, gerici yobazlığın karşısına dikilecek milyonlar var ve Laik Cumhuriyet'i korumak için bir an bile tereddüt etmeyecekler.

DEVAMI

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • SİLİVRİ TEMSİLCİLİĞİMİZİN DÜZENLEDİĞİ ÜYE KAHVALTISI (19 Eylül 2021)
  • TEMSİLCİLİK YÖNETİCİLERİMİZLE KAHVALTI (11 Eylül 2021)
  • Avcılar’da Toplandık

Videolar

  • ÖĞRETMENE SAYGI !
  • Şube Başkanımız Özer YAPAL Halk TV Haber Kuşağının Konuğu Oldu
  • Unutmadık!Unutturmayacağız!
  • 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü